Rozhovory 15.8.2017

Treťou posilou florbalistov AS Trenčín sa stáva Pavol Slovák!

Hokejbalista florbalistom? Pred desiatimi rokmi vyhrávali dôležité florbalové zápasy práve výborní hokejbalisti. Svojou fyzickou hrou a palicovou technikou dokázali predčiť mnohých začínajúcich florbalistov. Florbalový boom ich ale vytlačil bokom a dal priestor mladým technickým hráčom, ktorý odmalička držali v ruke len a len florbalku. Pavol Slovák by sa mal stať svetlou výnimkou vo svete florbalu, z ktorého sa hráči hokejbalu takmer úplne vytratili.

1. Pavol vítam ťa vo Florbalovom klube AS Trenčín. Prezraď nám ako sa zrodil tvoj prestup?

Ahojte, priznám sa, že som sa pohrával s myšlienkou skúsiť popri hokejbale na Slovensku aj florbalovú extraligu. Nedával som tomu až takú vážnosť, pokiaľ som sa v jednom mužstve v Žilinskej mestskej lige nestretol s Petrom Klapitom ( ligu sme vyhrali :) ) a dá sa povedať že ma Pešek zlomil, tak som tu.

2. V hokejbale si toho dosiahol mnoho! Povedz nám aspoň o niekoľkých najväčších úspechoch zo svojej bohatej kariéry.

Hokejbal na extraligovej úrovni hrám už 12 rokov. Najskôr som nastupoval za HBC 07 Žirafa Žilina a teraz hrám už piatu sezónu v LG ABhokej Bratislava. V rokoch 2007,2008 a 2009 som bol aj v hokejbalovej reprezentácii, kde sa nám podarilo vyhrať dve bronzové medaile a v roku 2008 sme sa stali vicemajstrami sveta do 20 rokov, kde som bol najlepší útočník MS a v tom roku aj najlepší hráč sveta do 20 rokov. To sú také najväčšie úspechy na ktoré som hrdý. Hokejbal je a vždy bude mojou srdcovkou.

3. Vo florbalovej extralige na Slovensku pred tebou už pôsobilo niekoľko hokejbalistov a väčšinou sa jednalo o veľké posily svojich klubov. S akými očakávaniami vstupuješ do extraligy ty?

Áno veľmi dobre poznám hráčov čo pôsobili vo florbalovej extralige, či už Robo Kašša, Lukáš Lajčiak, Milan Beniač...ak sa nemýlim všetci sú aj majstri Slovenska. Ja bude radšej opatrný a nebudem mať nejaké vyhlásenia čo sa týka očakávaní, ja len dúfam že budem posila ako sa patrí a trošku pomôžem spoluhráčom hrať pekný florbal a hlavne vyhrávať. Určite sa veľmi teším a je to taká malá nová výzva.

4. Budeš sa snažiť skĺbiť florbal spolu s hokejbalom? Ako sa to dá stíhať?

Pre mňa je prvoradý hokejbal a LG, lebo je to už piaty rok moja rodina, ale budem sa to snažiť skĺbiť najlepšie ako viem. K tomu musím chodiť do práce a mám aj priateľku ( ktorá ma v tom samozrejme podporuje :) ) no nebude to ľahké. Našťastie je Trenčín po ceste do Bratislavy. Bude to určite náročná sezóna, ale teším sa lebo sú to veci ktoré mám rád.

5. Florbalový klub AS Trenčín ťa zaradil aj na súpisku pre EuroFloorball challenge, ktorý sa odohrá 23.-27.8. v Trenčíne. Tešíš sa na svoj prvý veľký klubový európsky turnaj v drese vicemajstrov?

Ja len dúfam že chalanom pomôžem k čo najlepšiemu výsledku a urobíme radosť fanúšikom na domácej pôde. Bude to zaujímavé, v hokejbale som už hral svetový pohár aj európsky pohár, takže je to niečo nové. Vyhovuje mi že zápasy odohráme večer kvôli mojej práci. Na turnaj sa už veľmi teším a dúfam, že urobíme pekný výsledok. 

Autor: AS Trenčín
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 14.6.2018

Matej Stopka prestupuje do Tatanu Střešovice!

Jeden z najlepších juniorov AS Trenčín minulej sezóny a reprezentant Matej Stopka prestupuje...

Aktuálne 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín zakončili sezónu na piatom mieste.

​Napriek predsezónnemu cieľu, ktorým bola účasť v semifinále a umiestenie v...

Rozhovory 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín v reprezentačných výberoch

Po skončení aktuálnej sezóny prišiel na rad víkend plný medzinárodného florbalu. Krajiny...

A-tím 14.3.2018

Po prvom zápase na východe s prehrou

Po prvom zápase proti FK Florku Košice odchádzame s tesnou prehrou.

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport