Rozhovory 9.10.2017

Nižná pokračuje v spanilej jazde. Florbalisti AS Trenčín prehrali 3:5.

Florbalisti Nižnej ani v šiestom kole extraligy mužov nespoznali premožiteľa. Najlepší hráč hostí a bývalý brankár AS v službách Nižnej – Dominik Turek, zatiahol rolety svojej bránky a dve tretiny Trenčanov privádzal do zúfalstva.

Už prvá tretina naznačila akým smerom sa zápas bude uberať. Aktívna a rýchla hra Nižnej bola na prispatých Trenčanov ako ušitá a tí kopili jednu chybu v obrannej činnosti za druhou. Hneď v tretej minúte sa presadil strelou hosťujúci Santer, ktorý prekvapil novica v bránke Trenčanov Gabriela Mészarosa. Pre Mészarosa to nebola šťastná premiéra, keď v ôsmej minúte prišlo k jeho zraneniu po góle Čuporáka, ktorý bol atakovaný pri zakončovaní zozadu Petrom Helešom a nešťastne spadol na brankára AS Trenčín. Melicher v bránke domácich si udržal čisté konto len desať minút, keď len 2 sekundy pred koncom tretiny inkasoval z hokejky Čuporáka po obrovskej chybe Dávideka, ktorý mal loptičku na svojej čepeli a gól súperovi takpovediac daroval. Podobné chyby sa na hokejkách florbalistov AS kopili, a naopak ich polopríležistosti stále ostávali nevyužité. Skvelý Turek v bránke hostí držal na uzde všetkých Trenčanských strelcov a nebolo tomu inak ani v druhej tretine. Hneď na jej začiatku sa presadil Medžo, ktorý urobil 1 na 1 Dávideka, ktorému tento zápas absolútne nevyšiel a bolo 0:4. Po tejto situácii stiahli Trenčania hru na dve formácie a snažili sa súpera prekvapiť vysokým napádaním v ich obrannom pásme. Hráči nižnej si ale nerobili zbytočné problémy v obrane a dlhými loptami vysúvali svojich rýchlych útočníkov, ktorí dokázali v útoku dobre podržať lopty a ukľudniť tak hru. Po tlaku v poslednej minúte tretiny hráči AS opäť zabudli na zadné dvierka a keď Turek vyhodil dlhú loptu na zabudnutého Regulyho, ten nemal už väčší problém presadiť sa blafákom a skórovať cez bezmocného Melichera len sekundu pred koncom tretiny. V tretej tretine už Trenčania nemali čo stratiť a tak vrhli všetky sily do útoku. Do dobre postavenej obrany Nižnej sa ale stále nevedeli presadiť a naopak čelili mnohým prečísleniam z brejkových situácií. Podržal ich ale brankár Melicher, ktorý tak vytvoril možnosť hrať v záverečných minútach power play a pokúsiť sa o zázrak. Iskierku nádeje vykresal pre Trenčanov Peter Heleš, ktorý sa štyri minúty pred koncom presadil v hre 6 na 4 a taktiež o minútu neskôr už pri hre 6 na 5. Počas oddychového času súpera si zverenci trénera Juraja Matejku ešte stihli nakresliť následnú kombináciu, ktorú práve Matejka zakončoval do prázdnej bránky na 3:5. Viac už ale hráči AS nestihli a tak si svoju šiestu výhru v rade pripísali florbalisti z Nižnej, ktorí tak stále nepoznali trpkosť prehry. Naopak Trenčania prehrali polovicu zo svojich doterajších vystúpení, čo ich odsúva na šiestu priečku tabuľky extraligy mužov.

Autor: Jozef Hruška
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn