Mládež 26.1.2016

Turnaj U7 v Žiline 30.1.2016

Halový futbalový turnaj prípraviek U7. Organizátor: MŠK Žilina a.s. Veková kategória: U-7, hráči narodení po 1.1.2009 a mladší Dátum a čas konania: 30. 1. 2016 (sobota) od 9:00 do 12:30hod. Miesto konania: Športová hala Spojenej školy, Rosinská cesta 4, 01008 Žilina
Hráči budú nominovaní vo štvrtok po tréningu.
Zdravotníka na turnaj zabezpečí organizátor. Každý hráč musí mať pri sebe kartičku poistenca.
Počet účastníkov: 4 družstvá
Hrací systém a pravidlá: Každý s každým
Brankár rozohráva po prerušení hry aj v hre (rukou alebo nohou) len do polovice ihriska.
Lopty sa musí dotknúť spoluhráč na vlastnej polovičke ihriska.
Pokutový kop sa zahráva zo vzdialenosti 6m.
Malá domov sa nepíska.
Postavenie brániacich hráčov je vo vzdialenosti minimálne 5m.
Ihrisko bude ohraničovať florbalový mantinel. V prípade, že lopta preskočí mantinel bude sa zahrávať aut. Nasledovným spôsobom:
Autové vhadzovanie sa zahráva kopom zo zeme alebo vedením lopty zahrávajúcim hráčom do ihriska. Hráč nesmie po zahraní priamo z autu streliť gól.
Po dotyku lopty o strop rozohráva súper z polovice ihriska autové vhadzovanie.
Čas sa nezastavuje pri prerušení hry (len na žiadosť rozhodcu pri ošetrení hráča).
Žltá karta - hráč je vylúčený na 2 minúty. Ak počas oslabenia družstvo obdrží gól, vylúčený hráč sa môže vrátiť do hry.
Červená karta- hráč je vylúčený na 2 minúty a do zápasu už nemôže zasiahnuť a má stop aj na 1 nasledujúci zápas. Družstvo hrá v oslabení 2 minúty bez ohľadu či obdržalo gól.
Ostatné pravidla sú zhodné so štandardnými pravidlami futbalu.

Počet členov jedného družstva: max. 14 hráčov + 2 realizačný tím
Počet hráčov na hracej ploche: 3+1 na dvoch ihriskách súčasne (striedanie počas hry)
Hrací čas: 1x28 minút (na výmenu družstiev na hracej ploche je stanovený čas 2 minúty)
Hracia plocha: povrch parkety, rozmery hádzanárskeho ihriska, hádzanárske bránky, ihrisko bude ohraničené florbalovými mantinelmi
Ceny: každý hráč dostane medailu a diplom
Štartovné: 40 Eur za družstvo (platí sa na mieste)
Občerstvenie: pitný režim a občerstvenie zabezpečí organizátor

Poistenie: Účastníci nie sú organizátorom poistení, organizátor nezodpovedá za fyzickú alebo materiálnu škodu spôsobenú účasťou na turnaji.

Autor: mládež