florbal 14.2.2017

Tesná prehra florbalistov na palubovke lídra

Florbalisti FBK AS Trenčín prehrali na ihrisku lídra súťaže Tsunami Záhorská Bystrica rozdielom jediného gólu 2:3. O výsledku stretnutia rozhodla záverečná tretina, v ktorej domáci otočili skóre zápasu vo svoj prospech.

Vo vyrovnanom stretnutí prevládala taktická stránka v podaní oboch mužstiev. Vynikajúce výkony podali najmä obaja brankári, ktorí zneškodnili množstvo vyložených gólových príležitostí. Trenčania mali problém s prechodom pred súperovu bránku, keďže dobre rozostavení hráči Tsunami zachytávali rozohrávku. Hráči AS naopak kvalitne blokovali strely domácich florbalistov. AS išiel do vedenie po góle Petra Heleša v závere prvej tretiny. V úvode druhej časti stretnutia upravil už na rozdiel dvoch gólov Pavol Heleš – 2:0. Záhorská Bystrica v závere druhej dvadsaťminútovky znížila na rozdiel jediného gólu. V polovici tretej tretiny prišiel vyrovnávajúci gól a v poslednej minúte zápasu rozhodujúci zásah z hokejky domáceho Kubaského. Na smolu hráčov AS, dva góly v sieti Tureka skončili aj vďaka nešťastne tečovaným strelám. Domáci tak mali na svojej strane nielen kvalitnú defenzívu, ale aj o trochu viac šťastia.

Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 37. Kovaľ (Šteinhübel), 48. Gramblička (Kubaský), 60. Kubaský (Kubovič) - 15. Peter Heleš (Machara), 26. Pavol Heleš (Matejka)

Vylúčení: 1:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 90 divákov

Tsunami: Vilem – Šteinhübel, Jakubík, Kubovič, Ťapuš, Kovaľ, Gramblička, Němec, Haraslín, Belzár, Dobrovodský, Horecký, Kubaský, Leskovský

AS: Turek – Meliš, Kováč, Dávidek, Machara, Matejka, Mandinec, Peter Heleš, Pavol Heleš, Mikolaj, Múčka, Seewald

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...

Fanúšikovia 15.4.2024

Akadémia | V pondelok 29. apríla nábor a výber detí do tímov akadémie AS Trenčín

AS Trenčín pripravil na pondelok 29. apríla nábor a...

Fanúšikovia 14.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Košice v predaji

V šiestom kole nadstavbovej časti Niké ligy sa...