florbal 30.3.2017

Florbalisti si priviezli cenné víťazstvo z palubovky ATU Košice

V semifinále extraligy mužov vo florbale je po úvodných víkendových zápasoch FBK AS Trenčín proti ATU Košice stav vyrovnaný – 1:1. O tom či postúpia florbalisti AS Trenčín do finále sa môže rozhodnúť už tento víkend v M-Šport centre na trenčianskom ostrove. Tretí a štvrtý zápas sledovanej semifinálovej série sú na programe v sobotu 1. apríla o 20.00 h a v nedeľu 2. apríla 14.00 h. Prvý semifinálový víkend hraný na košickej palubovke priniesol vysoké tempo hry, góly, pekné akcie a rýchly florbal. Také je semifinále.

V sobotu nastúpili Trenčania v Košiciach v plnej sile. Zápasy proti ATU majú špeciálnu príchuť najmä pre brankára AS Tureka, ktorý pred rokom získal titul majstra Slovenska práve v drese košického mužstva. Štart do zápasu mali hráči AS podľa predstáv. Vysoké napádanie súperovej rozohrávky robilo Košičanom zjavné ťažkosti. Ako prvý sa presadil Peter Heleš – 1:0. Už o minútu vyrovnával Pažák – 1:1. Na 2:1 zvýšil presne mierenou strelou do horného rohu Klapita (2:1). Avšak Košice po pár sekundách dokázali vyrovnať – 2:2. V polovici zápasu odskočili Košičania na 3:2, na čo ale dokázal na konci druhej tretiny zareagovať Machara – 3:3. Ten istý hráč dokázal na začiatku tretej tretiny zvýšiť na 4:3 a hráčov ATU dostal pod tlak. Následne stiahli hru na dve formácie a vysunuli napádanie skoro až za bránku Tureka. Keď už sa zdalo, že domáci pôjdu do hry bez brankára, nečakane prestrelil všetkých Németh, ktorý 76 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 4:4. Zápas tak vyústil do predĺženia. V nadstavenom čase inkasoval jediné vylúčenie AS v zápase Kováč a Košičania dokázali presilovú hru využiť. Ponúknutú početnú výhodu zužitkoval Kročko – 5:4. Florbalisti AS Trenčín boli v tomto stretnutí aktívnejším mužstvom. Play-off sa ale hrá na víťazstvá a to dosiahli hráči ATU Košice.

V nedeľu nastúpili Trenčania opäť v rovnakej zostave a s rovnakou taktikou. Vysoko napádali hráčov ATU a dostupovali k ich nebezpečným strelcom. Blokovanie striel a dobrý „backchecking“ sa ukázali ako najdôležitejšie aspekty druhého zápasu série. Košičania predviedli skvelú prvú tretinu. Už v 6. min odskočili na 2:0 po strelách od mantinelu. Veľmi rýchlo síce znížil Peter Heleš, ale boli to opäť hráči ATU, ktorí sa v 18. min ujali vedenia o dva góly – 3:1. Trenčanom nebolo čo vyčítať. Nechýbala snaha o napádanie a ani častá streľba. Absentovala len podpora od obrancov, ktorí sa do streľby tlačili veľmi málo. Tréner Matejka tak nabádal svojich zverencov počas prvej prestávku práve k väčšej aktivite bekov a dorážanie striel útočiacimi hráčmi. Táto taktika slávila úspech. V polovičke zápasu sa presadil Machara svojim tretím víkendovým gólom a zaradil sa tak medzi strelecky najaktívnejších obrancov celej súťaže. AS ale opäť neudržalo koncentráciu a o dve minúty inkasovali z hokejky Navrátila – 2:4. Po dvoch tretinách tak ATU vyhrávalo o dva góly, ale mnohí hráči AS mali ešte v čerstvej pamäti obrat skóre proti Florko Košice z 0:4 na 7:4. Ako správny strelec zavelil k obratu nestarnúci Mikolaj, ktorý dorazil Klapitovu strelu – 3:4. Ponúknutú presilovú hru po ňom využil Pavol Heleš, ktorý z diaľky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 4:4. V tom momente sa hráči FBK AS poriadne zahryzli do súpera a vyšlo im takmer všetko. Už o 30 sekúnd poslal Trenčanov do vedenia aktívny Machara –5:4. Obrovská snaha, ktorá bola vidieť na Trenčanoch, ale nestačila. V 52. min vyrovnal Németh na 5:5. Trenčania hrajúci poslednú tretinu na dve pätice, ale neboli spokojní s výsledkom a zariskovali. Ani po vyrovnaní nechceli brániť výsledok, ale stále aktívne napádali súpera, z čoho pramenil gól Petra Heleša na 5:4 necelých päť minút pred koncom stretnutia. Hráči ATU čakali až do poslednej minúty na hru bez brankára, v ktorej gól už nevstrelili.

Peter Klapita (AS Trenčín): „Po psychicky náročnej sérii proti Florku sme sa tešili, že si konečne zahráme florbal a nie zápasenie. ATU hrá rýchlo, ofenzívne a technickejšie ako my. Majú ale mladý tím, navyše sa im zranil kapitán Pelegrín, odišiel im Miško Dudovič do Švajčiarska a Tureka máme v bránke my. (úsmev) Navyše skúsenosti sú na našej strane. V tejto sérii sme sa rozhodli, že ich obrancov trošku ponaháňame a nenecháme im už sily na zakončenie. To sa nám darilo. Horšie to už bolo potom s dostupovaním v našom pásme. Celkovo sa počas oboch zápasov hral na Slovenské pomery rýchly florbal. Tešíme sa už na domáce publikum, ktoré tak po roku opäť uvidí semifinále. Verím, že to zvládneme a že v M-Šport centre sa bude hrať historicky prvé finále extraligy mužov!“

Prvý a druhý zápas semifinále play-off extraligy mužov
ATU Košice – FBK AS Trenčín 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 6. Pažák (Čonka-Skyba), 13. Gašparík, 33. Kerekeš (Čonka-Skyba), 59. Németh (Čonka-Skyba), 66. Kročko (Halás) - 5. Peter Heleš (Kováč), 13. Klapita (Mikolaj), 39. Machara (Múčka), 44. Machara (Dávidek)

Vylúčení: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 292 divákov

ATU: Palko – Dudovič, Gašparík, Pažák, Kerekeš, Talarovič, Bučko, Dluhoš, Szabó, Kročko, Halás, Németh, Ferenc, Kozák, Bezeg, Kalafut, Čonka-Skyba, Kozej

AS: Turek – Pavol Heleš, Kováč, Machara, Dávidek – Klapita, Matejka, Mikolaj – Meliš, Peter Heleš, Mandinec – Žiaček, Múčka, Ellinger – Seewald

ATU Košice – FBK AS Trenčín 5:6 (3:1, 1:1, 1:4)

Góly: 4. Navrátil (Kerekeš), 6. Navrátil (Kalafut), 18. Kročko (Kerekeš), 32. Navrátil (Kalafut), 52. Németh (Pažák) - 7. Peter Heleš, 30. Machara (Meliš), 48. Mikolaj (Klapita), 50. Pavol Heleš (Matejka), 50. Machara (Múčka), 54. Peter Heleš (Múčka)

Vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 272 divákov

ASTV 17.3.2024

Bondarenko | V zápase nám chýbala energia, ktorá by nám pomohla vyhrať

Náš tím sa v 2. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie predstavil...

ASTV 16.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 16.3.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Skalici

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica 1:3, keď o...

Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  bahis