florbal 2.11.2016

Florbalisti prehrali po prvý raz v sezóne

Florbalisti AS Trenčín si na svoje konto pripísali prvú prehru v aktuálnom ročníku extraligy. FbO Florko Košice podľahli na jeho palubovke v repríze semifinále z minulej sezóny 3:4. Tím spod Čákovho hradu sa predstavil v oslabenej zostave, keď chýbali reprezentant Peter Heleš a Peter Klapita.

Zápas sa od začiatku niesol v defenzívnom duchu. Oba tými majú skvelých obrancov a brankárov. Bolo jasné, že o osude zápasu bude rozhodovať každá maličkosť. V prvej tretine sa dokázal presadiť len Rexa. Hosťujúce AS bolo aktívnejšie, ale Trenčania nepremenili štyri vyložené šance. Aj druhá časť stretnutia bola najmä o obrane, zblokovaných strelách a skvelých zákrokoch brankárov. Už v 26. min sa však presadil Mandinec, ktorému krásne spoza brány nahral Múčka – 1:1. Po jednej z neprehľadných situácií pred bránkou Florka si neudržal nervy na uzde brankár Konečný a inkasoval 2+10 minút za nešportové správanie. Druhý brankár Kohút ho ale skvele zastúpil až do konca stretnutia. V 33. min poslal domácich do vedenia Kátlovský, ktorý využil zaváhanie obrancu Heleša. V tretej tretine sa Florko dokázalo trafiť ešte dvakrát. Po góle na 4:1 si AS vyžiadalo oddychový čas. Ten im priniesol pokoj na hokejky a gól v podaní Mikolaja – 2:4. Záver zápasu sľuboval veľkú drámu. V 59. min sa v presilovej hre trafil Meliš – 3:4. Rozhodcovia ale začali nezmyselne vylučovať, čo si odpykal Kováč trestom za údajné simulovanie. V hre štyroch na štyroch gól nepadol a pri následnej hre bez brankára Trenčína taktiež nie. AS môže mrzieť najmä päťkrát nastrelená konštrukcia brány.

FbO Florko Košice - Florbalový klub AS Trenčín 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 13. Rexa (Kešelák), 33. Kátlovský, 44. Dugas (Blaško), 47. Kátlovský (Dugas) - 26. Mandinec (Múčka), 48. Mikolaj (Matejka), 59. Meliš (Machara)

Vylúčení: 5:4, navyše: 30. F. Konečný 10 min za nešportové správanie - 48. Kováč 10 min za nešportové správanie, presilovky:1:1, oslabenia: 0:0, 50 divákov

Florko: F. Konečný (30. Kohút) - J. Blaško, Tomčo, D. Konečný, Dugas, Kešelák, D. Vrábeľ, Kátlovský, Rexa, Meliš, L. Vrábeľ, Mančák, Megela, L. Blaško, Vašíček

AS: Turek - Kováč, Pavol Heleš, Machara, Dávidek - Žilinský, Matejka, Mikolaj - Meliš, Múčka, Mandinec - Seewald, Balaj, Hrušovský

Fanúšikovia 18.4.2024

Fanúšikovia | Počas prestávky ligových zápasov prichádza Pepsi trefa

AS Trenčín prináša v spolupráci s partnerom pitného režimu klubu novú...

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac marec

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...