florbal 21.1.2017

Florbalisti nepríjemne prekvapili prehrou proti iClinic

Zaváhanie florbalistov AS Trenčín proti Hurikánu Bratislava hrajúcemu pod novým názvom iClinic VŠK FTVŠ UK Bratislava čakal málokto. Bratislavčania bojujúci o play-off taktickým výkonom, ale len s desiatimi hráčmi do poľa, dokázali AS dokonale zaskočiť. Domov si napokon odviezli víťazstvo 8:7 (3:1, 3:4, 2:2).

Už prvá tretina naznačila, že Hurikán prišiel do Trenčína bojovať o body do play-off. Kapitán Nehila v 10. min využil ponúknuté trestné strieľanie po zbytočnom faule Klapitu. Do prázdnej brány vymiešal Melichera v bránke Trenčanov, ktorý naskočil na svoj druhý zápas túto sezónu. Potom síce vyrovnal strelou k bližšej žŕdke po nacvičenej štandardnej situácii z rohu Peter Heleš na 1:1, ale už o dve minúty zvýšil Lupták na 2:1. Florbalisti AS si vytvorili obrovský tlak. Doslova dusili súpera, ale vytúžený gólový efekt to nemalo. Naopak, z ďalšieho brejku trestal Benedig – 1:3. Počas prestávky tréner Matejka povzbudzoval hráčov, aby premieňali šance, a naďalej pokračovali v tlaku z prvej tretiny. Ako prvý sa presadil Meliš. Hneď v 22. min znížil na 2:3. V nasledujúcom striedaní vymietol pavučinku Bortlíkovej brány Ellinger – 3:3. Rýchly obrat na začiatku druhej tretiny uzavrel pri ďalšom striedaní Mikolaj – 4:3. Tento gól priniesol na hokejky Trenčanov pokoj a rozvahu do rozohrávky. Hráči bratislavského Hurikánu stáli hlboko vo svojom obrannom pásme a poctivo bránili. Vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré často zakladal najproduktívnejší hráč súťaže Nehila. Keď sa v 27. min dokázal trafiť Machara po svojej typickej akcii z ľavej strany (5:3), bol Hurikán nútený spraviť zmenu. Do bránky postavil skúseného Kalčoka. Táto zmena Hurikánu dodala nové sily a ešte v tej istej minúte znížil Benedig strelou z diaľky – 4:5. Trenčania neustupovali zo svojho herného štýlu a stále dominovali na loptičke. Často zatvárali Hurikán na ich vlastnej polovici. Z toho ale pramenili rýchle brejky. Nehila jeden sám zakončil a pri druhom prihral do prázdnej bránky Lipčákovi. Po druhej tretine Bratislavčania opäť viedli (6:5). Zápas ako na hojdačke chcel rozhodnúť Mikolaj. V 47. min vyrovnal typickou strelou príklepom na 6:6. V 52. min sa postaral o akciu zápasu Peter Heleš, ktorý nasadil súperovi jasličky a exkluzívnou strelou do horného rohu prestrelil Kalčoka – 7:6. V 54. min ale využil ďalšie rýchle prečíslenie Ťapák a o dve minúty neskôr zakončil do prázdnej brány Lipčák. Lipčákov gól 8:7 sa ukázal ako víťazný, keďže v záverečnej hre AS bez brankára Kalčok vychytal strelcov Trenčína.

FBK AS Trenčín – iClinic VŠK FTVŠ UK 7:8 (1:3, 4:3, 2:2)

Góly: 14. Peter Heleš (Matejka), 22. Meliš (Pavol Heleš), 22. Ellinger (Múčka), 23. Mikolaj, 27. Machara (Meliš), 47. Mikolaj (Kováč), 52. Peter Heleš (Pavol Heleš) - 10. Nehila (trestné strielanie), 16. Lupták (Ťapák), 19. Benedig (Ťapák), 27. Benedig (Nehila), 30. Nehila (Novák), 33. Lipčák (Nehila), 54. Ťapák (Benedig), 56. Lipčák (Nehila)

Vylúčení: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 60 divákov

AS: Melicher – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Mandinec, Pavol Heleš – Žiaček, Múčka, Ellinger – Šmatlák, Seewald

iClinic: Bortlík (27. Kalčok) – Ťapák, Petrovič, Šablica, Máder, Novák, Lupták, Petrula, Benedig, Nehila, Lipčák