florbal 17.10.2016

Florbalisti deklasovali Prírodovedec, Turek s čistým kontom

Spanilá jazda FBK AS Trenčín pokračuje. Naši florbalisti zdolali v predohrávke 7. kola ŠK Lido Prírodovedec vysoko 8:0 a ostávajú naďalej na prvom mieste extraligovej tabuľky. Navyše, stále bez prehry. AS je naďalej jediným tímom bez prehry. Kraľuje tak slovenskej florbalovej extralige. S najnižším počtom inkasovaných gólov sú najlepší v štatistike obrany.

V piatok večer dorazilo do Trenčína ambiciózne Lido, ktoré chcelo uštedriť Trenčanom prvú prehru v sezóne. Brankár Turek ale zatiahol roletu svojej brány a nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu hosťujúceho celku. Prvá tretina bola v podaní Trenčanov tou najvydarenejšou. Otvárací gól zápasu sa už v 7. min postaral Žilinský tečom Múčkovej strely. Domáci sa do súpera zahryzli a rýchlou a variabilnou rozohrávkou s rôznorodým zakončením nedali Bratislavčanom šancu na skorigovanie stavu. Pavol Heleš sa trafil k bližšej žrdi Venigerovej brány a Peter Heleš o minútu neskôr dal príklepom z prvej. Peter Heleš stihol do konca tretiny pripraviť ešte góly pre svojich kolegov z útoku Ellingera a Mandineca, čím predznamenal skvelý výkon druhej pätice AS. Tá sa postarala o päť gólov v sieti Lida. Mandinecov gól z blízka zo 17. min vyhnal nevýrazného Venigera z bránky. Druhá tretina sa opäť začala tlakom Trenčanom. Očakávaný nástup Lida stále neprichádzal. Peter Heleš v 22. min zvýšil na 6:0. Hráči AS dokázali umne meniť pozície a nepúšťali súpera do väčších šancí. Sporadické zakončenia Bratislavčanom spoľahlivo likvidoval fenomenálny Turek. Trenčania dohrali v pohode zápas na tri útočné formácie. Darilo sa im kombinovať a držať súpera ďaleko od vlastnej bránky. Na konci tretej tretiny zavŕšil hetrik Peter Heleš hrajúci v reprezentačnej forme. V poslednej minúte stretnutia sa trafil aj kapitán Matejka, ktorého za dva týždne taktiež čakajú reprezentačné povinnosti.

Florbalový klub AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec 8:0 (5:0, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Žilinský (Múčka), 12. Pavol Heleš (Matejka), 13. Peter Heleš (Machara), 15. Ellinger (Peter Heleš), 17. Mandinec (Peter Heleš), 22. Peter Heleš (Mandinec), 55. Peter Heleš (Ellinger), 60. Matejka (Mikolaj)

Vylúčení: 0:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov

AS: Turek – Pavol Heleš, Kováč, Machara, Dávidek – Klapita, Matejka, Mikolaj – Ellinger, Peter Heleš, Mandinec – Seewald, Múčka, Žilinský

Lido: Veniger (17. Dobrovodský) – Žilka, Letaši, Sekerka, Gramblička, Paulikovič, Bencel, Šimon, Lelák, Slezák, Vnuk, Valaštín, Maňkoš, Mosný, Holíček

Bariš | Čaká nás nepríjemné mužstvo s dobrou obranou

Mužstvo pod vedením trénera Iliju Stolicu čaká tento víkend 7. kolo nadstavbovej časti...