A-tím 21.9.2017

Energia po zápase počas víťazného pokriku sa nedá opísať, povedal Čögley

Po návrate pod Čákov hrad odohral prvý kompletný zápas. Na ihrisku nechal všetko. Podľa vlastných slov išiel až na pokraj svojich fyzických síl. Aj s prispením Petra Čögleya získal A-tím po siedmich zápasoch bez plného bodového všetky tri. Stalo sa tak v zápase proti dovtedajšiemu lídrovi ligy FC Nitra (2:1).

„Cítim sa veľmi unavený. Jazdil som až na dno síl. V závere som dostával kŕče do nôh. Komunikoval som s trénermi na lavičke. Nechcel som vyrobiť zbytočnú chybu a pripraviť nás o dobrý výsledok. Dlhšiu dobu som nehral tak fyzicky náročný zápas ako proti Nitre. Bolo to podobné ako v českej lige. V Trnave som nabehal priemerne o dva kilometre na zápas menej. Potrebujem ešte týždeň alebo dva a budem na tom oveľa lepšie,“ povedal po záverečnom hvizde vyčerpaný, ale šťastný Peter Čögley.

Naposledy sme brali všetky body ešte v úvodnom stretnutí novej sezóny v Senici. Dlhočizné čakanie na víťazstvo sa po kvalitnom výkone skončilo. „Bol to pre nás ťažký zápas. Chvíľami sme hrali veľmi dobre. Prišli aj momenty, na ktorých musíme ďalej pracovať. Už sme potrebovali zvíťaziť za každú cenu. Verím, že týmto zápasom sme zlomili všetko zlé. Som presvedčený, že pôjdeme v tabuľke iba hore. Kvalitu máme oveľa vyššiu ako momentálne ukazujú výsledky,“ zaželal si rodák z Trenčianskej Turnej.

Na Sihoti sa ukázal silný tímový duch a individuálna kvalita. Dovtedajšieho lídra sme prevýšili našimi tradičnými zbraňami, čo ocenili i fanúšikovia. „Víťazstiev nikdy nie je dosť. Vždy nám veľmi chutili, a tak to aj zostáva. Energia po zápase počas víťazného pokriku sa nedá opísať. Ukázali sme si smer, akým by sme sa mali uberať. Vďaka patrí aj priaznivcom, ktorí nás prišli povzbudiť. Osobne ma potešil milý a vtipný transparent,“ dodal na záver Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:45
Fortuna liga, 29. kolo, 28.4.2018
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Fortuna liga, 28. kolo, 22.4.2018
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.4.2018

Tretia domáca prehra v rade, podľahli sme Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča prehrali v zápase 6. kola nadstavby...

ASTV 22.4.2018

ASTV: Tlačová konferencia po zápase proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK...

ASTV 22.4.2018

ASTV: Živý prenos z druhého dňa turnaja This is my sen 2018

ASTV vám prináša živý prenos z druhého dňa turnaja This is my sen 2018.

This is my sen 21.4.2018

Po prvom dni This is my sen vedie Slavia pred Juventusom a AS Rím

Štvrtý ročník mládežníckeho turnaja This is my sen, ktorý sa hrá pod...

adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  VRM  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak  aegon