Dorastenci odštartovali remízami so Slovanom

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín z uplynulého týždňa:

Starší dorast (U19, I. liga) - 30. kolo:
AS Trenčín – Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Gól AS: Holúbek

AS: Feriančík - V. Gajdošík, Ivicze, Číbik, Bučko - Rybanský, Kvasnica - Mat. Gajdošík, Štefánik, Holúbek, Mondek - Bezák (Mišák)

Radúz Dorňák (tréner): „Zápas bol poznamenaný skutočnosťou, že išlo o prvé jarné kolo o body. Hráči neboli uvoľnení a v prvom polčase  bol pohyb aj celkový herný prejav obojstranne krčovitý. V úvodných dvadsiatich minútach sme nevyužili tri šance, ktoré nás mohli upokojiť a predčasne rozhodnúť o výsledku zápasu. Nervozita opadla z kopačiek hráčov v druhom polčase a opatrnosť bola vystriedaná snahou útočiť. Súper sa dostal do vedenia po chybe na pravej strane, kde po strate a nezablokovaní centrovanej lopty  skóroval nepokrytý hráč súpera na úrovni prvej žrde. Po vystriedaní Bezáka za Mišáka sme v ofenzívnej fáze prešli na hru v rozostavení 3 - 1 - 4 - 2 a získali sme optickú prevahu. V závere zápasu sme po akcii na pravej strane vyrovnali Holúbkom a z následného útoku sme mohli v tej istej minúte rozhodnúť o víťazstve, ale Mondek nepremenil sólový nájazd na brankára.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 30. kolo:
Myjava – AS Trenčín 1:4 (0:1)
Góly AS: Lacko 2, Grejták, Kozic

AS: Súdny - Hrnčár, Žabár, Vozár, Dzurilla - Bretschneider (Vlnka), Ďuriška (Bakalík), Pupiš (Trebatický), Grejták - Kozic, Kebísek (Lacko)

Marián Zimen (tréner): „Zápas sme začali celkom dobre, hru sme mali pod kontrolou a vytvorili sme si hneď niekoľko gólových príležitostí. Výsledkom toho bol aj náš vedúci gól v 13. minúte, keď po peknej prihrávke Kozica skóroval Grejták.V našej hre však bolo dosť nepresností, umelá tráva, na ktorej sme hrali, bola rýchla, iná ako v Trenčíne. V podstate sme si na to nevedeli zvyknúť počas celého zápasu. Nezvládli sme záver prvého polčasu, súper nás zatlačil, bol aktívnejší a prestávka nás zachránila od inkasovaného gólu. Na začiatku druhého polčasu a po prestriedaní sa naša hra zlepšila, strelili sme ďalšie góly a zápas sme kontrolovali. Gól, ktorý sme inkasovali padol po hrubej chybe Žabára, keď súper mu pri rozohrávke vypichol loptu a skóroval. V druhom polčase sa nám podarilo niekoľko pekných a nebezpečných útočných akcií v krídelných priestoroch, len nám chýbal väčší kľud a koncentrácia v zakončení. Musíme zlepšiť prechodovú fázu z obrany do útoku a naopak. V zápase nikto extra nevynikol, podali sme kolektívny výkon a som rád, že aj striedajúci hráči dobre naskočili do zápasu.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 30. kolo:
AS Trenčín – Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Gól AS: Szántó (11 m)

AS: Vozár - Szántó, Ranko, Sluka, Mazáň (Škvarka) - Morong - Šproch, Kyselica (55. Lobotka), Jurica, Šiko - Červený (55. Mazák)

Ján Blaháč (tréner): „Po jesennej obmene kádra, keď šiesti hráči sa posunuli o kategóriu vyššie a piati mladší hráči prišli zo šestnástky, sme nastúpili na úvodný zápas v domácom prostredí na Sihoti. Po zhodnotení celého stretnutia sme dospeli k záveru, že súper bol lepší a to hlavne v rýchlejšej prechodovej fáze smerom dopredu, pohybe, dôraze a najmä v osobných súbojoch vo vzduchu. Hostia otvorili skóre krásnou krížnou strelou spoza pokutového územia (21. min). O dve minúty po treťom našom rohovom kope zahral hosťujúci hráč rukou v pokutovom území a Szántó z penalty vyrovnal. V priebehu prvého polčasu sa hral vyrovnaný futbal bez výraznej šance. V druhom polčase šancí bolo viac, najmä súperovi hráči nedokázali skórovať z troch čistých príležitostí. My sme zahodili tutovku Šikom, keď po rohu sám na päťke nedorazil loptu letiacu v polmetrovej výške nad zemou. Stretnutie sa napokon skončilo nerozhodne.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 30. kolo:
Myjava – AS Trenčín 1:3 (1:1)
Góly AS: Priecel 2, Szabó

AS: Valovič - Chrenko (Koňušík), Bednárik, Kováčik, Skovajsa - Molnár, Bariš, Opatovský, Kochan - Priecel (Líška), Michalík (Szabó)

Milan Spurný (tréner): „Hralo sa na kvalitnej umelej tráve za chladného veterného počasia. Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou, dokázali sme si vypracovať množstvo gólových situácií z ktorých sme dali tri góly. Ďalšie šance sme nedotiahli do konca pre zbrklosť a nepresnosť vo finálnej fáze. Chýbala mi častejšia streľba na bránku a lepšia realizácia štandardných situácií.“