Zápasy - archiv 15.9.2009

Starší dorast odskočil všetkým súperom

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Starší dorast AS Trenčín robí klubu naďalej dobrú reklamu a fanúšikovia môžu mať z jeho výsledkov a výkonov radosť. V ôsmich zápasoch iba raz prehral a pred druhou Nitrou má náskok sedem bodov. Počas víkendu si doma poradil s treťou Trnavou, ktorú zdolal gólom čerstvého reprezentanta do 17 rokov Maleca. Mladší dorast doma remizoval s rovnakým súperom 0:0. V prvoligovej tabuľke je na druhej priečke, keď šesťkrát vyhral a dvakrát remizoval.

Starší dorast (U19, I. liga) - 8. kolo:
AS Trenčín – Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól AS: Malec

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík, Hladík, Kvasnica, Číbik - Rybanský (83. Trebatický) - Mondek, Mišák (61. Horčičák), Štefánik, Holúbek - Ďanovský (75. Malec)

Radúz Dorňák (tréner): „Šláger kola sa hneď od úvodu stretnutia začal obojstrannou otvorenou hrou. Hráči neboli zviazaní špeciálnymi úlohami taktického charakteru a preto sa útoky striedali na obidvoch stranách. V 27. min po našej zbytočnej strate lopty v strede ihriska Rybanským podnikol súper do odkrytej pravej strany protiútok a v pokutovom území nasledoval faul. Sústredený Draškovec však smer strely vystihol a pokutový kop chytil. Tento fakt posilnil našich hráčov po psychickej stránke a pokračovali aj naďalej v otvorenej partii. Na obidvoch stranách zazvonili žrde. Štefánik nevyužili tutovku, keď po časovanej prihrávke Ďanovského za obrannú líniu postupoval sám na Székelyho, ale minul ľavý horný roh o niekoľko centimetrov. O výsledku nakoniec rozhodlo šťastné striedanie, keď unaveného bojovného Ďanovského vystriedal čerstvý reprezentant do 17 rokov Malec a hneď z prvej svojej akcie po necelej minúte pobytu na ihrisku skóroval. Presadil sa cez stredného obrancu a po samostatnom nájazde umiestnil loptu k žrdi. Hostia si za svoju útočnú a otvorenú hru zaslúžia plné uznanie. K úrovni zápasu prispel veľkou mierou rozhodca Cífrik, ktorý pripustil dôraznú, ale fér hru a zbytočne nekúskoval priebeh zápasu.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 8. kolo:
Prievidza – AS Trenčín 0:4 (0:1)
Góly AS: Bartoš, Trebatický, Bretschneider, Lacko

AS: Žák - Hrnčár, Ďuriška, Fraňo, Agafon - V. Gajdošík, Bartoš, Bakalík (60. Szabo), Kozic (70. Vlnka) - Trebatický (70. Bretschneider) - Horčičák (80. Lacko)

Miroslav Karas (tréner): „V prvom polčase sme hneď skórovali, čo nám pomohlo pri kontrole hry. Postupne sme ovládli zápas a po spresnení kombinácií sme v druhom polčase už nepustili domácich do šance. Dali sme pekné góly a veľa ďalších príležitostí sme nevyužili.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 8. kolo:
AS Trenčín – Spartak Trnava 0:0

AS: Súdny - Matejka, Svatík, Dzurilla, Sluka (41. Škvarka) - Kyselica, Hrošovský (68. Mazák), Pupiš, Vitkovský (41. Hrošovský, 57. Lobotka) - Bezák, Morong

Ján Blaháč (tréner): „Šesť zmien v zostave oproti poslednému majstrovskému zápasu. Najslabší kolektívny výkon. Spravodlivá remíza. Tieto tri vety vystihujú dianie na ihrisku. Hrali sme bez iskry, aktivity, nasadenia, obetovania sa a s veľkými individuálnymi chybami. Treba dodať, že súper bol organizovaný, súdržný, dôrazný a nedovolil nám rozvinúť kombinačnú hru po zemi. Z každého stretnutia si treba zobrať ponaučenie a všetci veríme, že si ho všetci spoločne zoberieme.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 8. kolo:
Prievidza – AS Trenčín 1:4 (1:1)
Góly AS: Chrenko 2, Kochan, Jurica

AS: Valovič - Šuhajda (Bariš), Bednárik, Šulek, Skovajsa - Molnár (Priecel), Chrenko (Líška), Valko, Kochan - Opatovský (Čenteš), Jurica

Milan Spurný (tréner): „V prvom polčase nás domáci zaskočili dobrým pohybom, otvorenou útočnou hrou, agresivitou a gólovou strelou, ktorá skončila v našej šibenici. My sme sa pomalšie rozbiehali a väčšinu útokov sme viedli po pravej strane, kde dobré momenty ukázal Molnár. Vyrovnal Chrenko, ku ktorému prešla dlhá lopta z pravej strany. V druhom polčase dal Kochan na 2:1 a od tohto momentu domáci kondične odpadli. Začali nakopávať vysoké lopty a my sme hrali na rýchle protiútoky. Na 3:1 upravil Jurica po samostatnej akcii a na 4:1 prihral ten istý hráč Chrenkovi pred prázdnu bránku. Solídne výkony podali Molnár, Chrenko, Jurica a Skovajsa.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 8. kolo:
AS Trenčín – Topoľčany 2:1 (0:1)
Góly AS: Vlado, vlastný

AS: Horváth - Antošík (D. Stránsky), Vlado, Škarbala, Bezunk - Repa, Bero (20. Gažo), Ďuráči, Ábel (65. F. Stránsky) - Kucharík, Krasňan (67. Stankovič)

Eduard Pagáč (tréner): „V prvom polčase sme sa nedokázali presadiť kombinačne, hrali sme stále do šírky a dozadu, chýbala nám kolmá hra smerom, v útočnej fáze nám chýbala myšlienka. V druhom polčase sme zvýšili nasadenie a začali sme viac kombinovať smerom dopredu. Navyše obrancovia začali podporovať útočnú fázu. Prvý gól sme dali po strele z asi 25 m, keď pekne trafil L. Vlado. Druhý gól sme dali tiež po štandardnej situácii z boku, keď centroval D. Stránsky a súper si dal vlastný gól.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Púchov 2:1 (0:0)
Góly AS: Kucharík, Škarbala

AS: Amcha - Antošík, Bezunk, Vlado, D. Stránsky - Repa, Ďuráči, Škarbala, F. Stránsky (67. Bero) - Kucharík, Krasňan

Eduard Pagáč (tréner): „Súper začal s rozostavením 4 – 5 – 1, prehusťoval stred ihriska, čo nám robilo veľké problémy, nedokázali sme sa v prvom polčase presadiť, hrali sme komplikovane na veľa dotykov. Za celý prvý polčas sme si vypracovali iba jednu vyloženú šancu. Kucharík išiel sám na brankára, ale nepremenil. V druhom polčase sme hrali oveľa aktívnejšie smerom dopredu, rýchlejšie sme dávali loptu od nohy a dokázali sme sa presadiť v krídelných priestoroch. Súpera sme držali stále pred jeho šestnástkou. Dali sme prvý gól po peknej kombinačnej akcií, keď Repa prihral na jeden dotyk Kucharíkovi a ten sám pred brankárom premenil. Dostali sme gól na 1:1 po nakopnutej lopte od súperových obrancov a po zlom vybehnutí brankára súperov útočník uspel lobom. Druhý gól sme dali po individuálnej akcií Škarbalu. V druhom polčase sme podali dobrý výkon, som sklamaný, že v prvom polčase sme sa nedokázali presadiť proti prehustenej obrane súpera.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 8. kolo:
AS Trenčín - Topoľčany 2:0 (0:0)
Góly AS: Polák, Juliny

AS: Zemanovič - Vlček, Blažej, Valaštín, Vasko - Hladký, Juliny, Holíček, Polhorský (40. Jančo) - Polák, Sedláček (40. Jánošík)

Ľubomír Paraska (tréner): „Po pomerne dobrom zápase v Nitre prišiel slabší zápas proti Topoľčanom. Hráči nedokázali preniesť nasadenie z predchádzajúceho stretnutia a pôsobili dojmom akoby len čakali, kedy si súper dá vlastný gól. Hrali príliš komplikovane a veľakrát zbytočne  držali pridlho loptu. Hrali na dlhé prihrávky, ktoré sa im vôbec nedarili a priam vyhľadávali osobné súboje v ktorých za súperom zostávali. Len vďaka šťastiu sme neinkasovali, keď súper dvakrát nepremenil čistú šancu. V druhom polčase sa hra mierne zlepšila a hráči aspoň vystupňovali tempo a nasadenie. Hru oživili striedajúci Jánošik. Pätnásť minút pred koncom sa nám podarilo streliť gól vďaka dôraznému Polákovi. V závere ešte poistil víťazstvo Juliny. Celkovo hodnotím výkon družstva negatívne a spokojný som bol len s výkonom oboch stredných obrancov a striedajúcich hráčov.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Púchov 1:4 (1:1)
Góly AS: Bariš

AS: Jánošík (55. Mihala) - Stankovič, Šulek, Bulejko, A. Mizerák - Gažo, Bariš, Petruš, Škultéty (36. L. Mizerák) - Ábel, Prekop (60. Švehla)

Ľubomír Paraska (tréner): „V zápase nastúpilo väčšina hráčov narodených v roku 1997 a to sa prejavilo najmä v druhom polčase.  V prvom bola  hra vyrovnaná. Prvý gól sme strelili po peknej kombinácii a zakončení Bariša. Hostia vyrovnali po zaváhaní a slabšom dôraze našej obrany. V úvode druhého polčasu sme zahodili obrovskú šancu a hostia z následného protiútoku išli do vedenia. Ďalšie dva góly padli v závere, keď sa prejavil vekový a fyzický rozdiel“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 5. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 3:3 (2:2)
Góly AS: Prekop, Bariš, Jakúbek

AS: J. Škultéty (31. Mihala) - Marušinec (41. Petruš), Jakúbek, A. Mizerák - Bulejko - L. Mizerák (41. Kolesár), Bariš (41. Škára), V. Škultéty (41. Švehla) - Prekop

Roman Rýdzi (tréner): „Nezachytili sme úvod zápasu a v 8. min sme prehrávali 0:2 po individuálnych chybách hráčov. Zápas sme herne vyrovnali až v 20. min, odkedy sme boli vyrovnaným súperom Trnavy. V druhom polčase sme aktivitou a hernými kombináciami prevýšili Spartak. Rozhodca nás poškodil neodpískaným pokutovým kopom.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 5. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 4:0 (3:0)

AS: Minaroviech - Arnold, Čvanda, Gyurek - Getta, Halgoš, Marcinát - Minárik, Gregorovič
Striedali: Blízik, Cenkner, Gróf, Miškolci, Orság, Palman, Ševčík, Vančo

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme začali ležérne, čo súper využil na strelenie gólu a aj po tomto momente hru kontroloval v priebehu celého polčasu a strelil nám ešte dva góly. Druhý polčas sme síce inkasovali iba raz, ale v ofenzíve sme sa vôbec nepresadili, preto hodnotím tento zápas z nášho pohľadu ako veľmi zlý.“