Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Starší dorast (U19, I. liga) - 5. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 2:1 (0:1)
Góly AS: Štefánik 2

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík, Hladík, Kvasnica, Číbik - Rybanský - Mondek, Štefánik, Holúbek (76. Horčičák) - Mišák (63. Trebatický) - Malec (55. Ďanovský)

Radúz Dorňák (tréner): „V šlágri kola predviedli obidve mužstvá veľmi kvalitný výkon podložený dobrou kondičnou pripravenosťou, vyspelou technikou a taktickým myslením. Ani dážď neubral na kvalite zápasu, v ktorom sa hostia ujali vedenia po priamom kope z dobrých 35 metrov umiestenou strelou do šibenice. Po vystriedaní nevýrazných ofenzívnych hráčov (Holúbek, Mišák, Malec) za Ďanovského, Trebatického a Horčičáka sa zlepšil pohyb aj priamočiarosť v útočnej fáze nášho tímu a za niekoľko minút došlo k zaslúženému vyrovnaniu na 1:1. Autorom gólu bol Štefánik, ktorý dostal presnú kolmú časovanú prihrávku od Mondeka. Hostia sa nestihli spamätať a už o štyri minúty po chybe obrany a zdravom presingu našich útočníkov pridal druhý a súčasne víťazný gól opäť Štefánik, ktorý bol najlepším hráčom na ihrisku.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 5. kolo:
AS Trenčín – Senica 1:1 (1:1)
Gól AS: Trebatický

AS: Hunka - Hrnčár, Ďuriška, Fraňo, Agafón - V. Gajdošík, Szabo, Bakalík, Kozic - Bartoš, Horčičák
Striedali: Bretschneider, Vlnka

Miroslav Karas (tréner): „Po rýchlom góle už v 2. min sme mali prevahu, ale po hrubej chybe brankára sme zbytočne inkasovali a stratili sebavedomie. Postupne sme sa vrátili do hry, ale napriek prevahe a dobrých krídelných akciách sme nedokázali zakončiť ani vyložené príležitosti.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 5. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 3:1 (0:1)
Góly AS: Schroner, Bezák 2

AS: Vozár - Matejka, Svatík, Dzurilla, Szántó - Škvarka (31. Červený), Hrošovský (35. Kyselica), Pupiš, Schroner (71. Lobotka) - Kadera (63. Mazák), Bezák

Ján Blaháč (tréner): „Derby stretnutie sa skončilo našim zaslúženým víťazstvom. Začiatok však tomu príliš nenasvedčoval - už v 7. min sa hostia ujali hostia vedenia, keď nepríjemnú strelu spoza pokutového územia Vozár neudržal a lopta skončila v sieti. Následná snaha o vyrovnanie končila pred pokutovým územím Dubnice. Hostia pohrozili v prvom polčase ešte dvakrát, keď nebezpečnú hlavičku kryl brankár a krížna strela skončila mimo. Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení. Veľmi dobrá organizácia, nasadenie, aktivita a dôraz spôsobili obrat v stretnutí. V 54. min po rohovom kope sa najlepšie zorientoval Schroner a prízemnou strelou vyrovnal na 1:1. O päť minút výbornú kombináciu po osi Schroner – Pupiš – Schroner zakončil presnou krížnou strelou Bezák a upravil na 2:1. Tlak neutíchal a v 66. min opäť Bezák po vynikajúcej prihrávke od Kyselicu upravil na konečných 3:1.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 5. kolo:
AS Trenčín – Senica 1:0 (0:0)
Gól AS: Čenteš

Žáčik - Habánek, Bednárik, Ranko, Jurdík (Kochan) - Mihok (Chrenko), Čenteš, Valko, Mazáň - Opatovský (Filip), Jurica (Michalík)

Milan Spurný (tréner): „Bol to zápas na jednu bránku. Zahodili sme viacero gólových príležitostí a ďalšie situácie riešili unáhlene. Snahu nemôžem nikomu uprieť, ale len tá v tejto vekovej kategórii už nestačí. Chceli sme sa presadiť cez krajné priestory, ale hráčom chýbala odvaha a presnosť vo finálnej fáze. Mali sme veľké problémy s presadením sa cez zhustenú defenzívu súpera, za ktorou dobre chytal brankár. Gól sme dali priamo z rohového kopu. Senica mala dve šance, z ktorých raz netrafili prázdnu bránku.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 5. kolo:
AS Trenčín – Levice 2:1 (1:0)
Góly AS: Vlado, D. Stránsky

AS: Amcha - Bezunk (46. Antošík), Bartovič, Škarbala, D. Stránsky - Ábel (62. F. Stránsky), Bero, Ďuráči, Vlado - Kucharík (66. Duda), Šedivý (36. Repa)

Eduard Pagáč (tréner): „Prvý polčas sme odohrali veľmi dobre kombinačne, hrali sme jednoducho na jeden - dva dotyky, dokázali sme prečísľovať súpera, boli sme aktívni po krajoch. Nedokázali sme však premeniť vyložené šance, čo bolo najmä slabou agresivitou v súperovej šestnástke. Dali sme gól po akcii, keď Ábel prihrával Vladovi a ten po samostatnom úniku zakončil – 1:0. V druhom polčase sme nedokázali podržať loptu a v hre smerom dopredu sme mali veľa pokazených prihrávok. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času sme dostali gól po nakopnutej lopte skoro z polovice ihriska. Zlyhala komunikácia medzi brankárom a brániacimi hráčmi – 1:1. V nadstavenom čase sme kopali roh, ktorý súper odhlavičkoval za šestnástku, kde si ju prebral D. Stránsky a rozhodol – 2:1. S prvým polčasom som spokojný, s druhým nie, lebo sme nedokázali kombinovať a veľa sme kazili. Nespokojný som s našou agresivitou v pokutovom území.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 6. kolo:
AS Trenčín – Malacky 1:0 (0:0)
Gól AS: Krasňan

AS: Horváth - Antošík, Bartovič, Ďuráči, D. Stránsky - Bezunk (36. Ábel), Bero, Škarbala, Vlado (70. Gažo) - Kucharík (36. Krasňan), Repa (44. Duda)

Eduard Pagáč (tréner): „Celý zápas bol o našej snahe streliť gól, mali sme stále loptu pod kontrolou, ale nepremieňali sme vyložené šance. Súper nemal záujem hrať futbal, deviati hráči boli celý zápas pred vlastnou šestnástkou a len odkopávali lopty. My sme sa presadzovali v krídelných priestoroch, ale boli sme znovu málo aktívni pred bránkou. Takéto zápasy chlapcom nič nedávajú, keďže hrá len jedno družstvo.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 5. kolo:
AS Trenčín – Levice 3:0 (0:0)
Góly AS: Jančo, Polák, Vasko

AS: Zemanovič - Vlček, Blažej, Valaštín (45. Polhorský), Kotrík - Jančo, Juliny, Holíček, Vasko - Polák, Sedláček (55. Jánošík)

Ľubomír Paraska (tréner): „Súper nastúpil v silne defenzívnom rozostavení, kde až deviati hráči boli rozostavení pred vlastnou šestnástkou. Mali len jedného vysunutého útočníka. Robilo nám to veľké problémy, nakoľko hráči boli netrpezliví a chceli akcie čo najskôr zakončiť aj z nepripravených pozícií. Absentovala hra cez krídelne priestory a streľba z druhej vlny v podaní Julínyho tentoraz nebola účelná. V úvode druhého polčasu sa nám podarilo presadiť sa najskôr po individuálnej akcii Poláka na ľavej strane a peknej prihrávka na Janča, ktorý loptu dokopol za bránkovú čiaru. Druhýkrát sme uspeli, keď Vlček výborne vyviezol loptu, peknou kolmicou vysunul Janča a po jeho centri skóroval Polák. Potom tempo hry znova upadlo. Po získaní lopty na vlastnej polovici a krásnej kolmice od Poláka sa presadil po úniku z polovice ihriska Vasko. Bol to slabší zápas, nakoľko sme sa prispôsobili tempu súpera. Najmä v prvom polčase sme ich podcenili.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 6. kolo:
AS Trenčín – Malacky 12:0 (5:0)
Góly AS: Polák 5, Juliny 4, Holíček 2, Vasko

AS: Zemanovič - Polhorský, Blažej, Valaštín (53. Kohout), Kotrík (55. Hladký) - Vlček, Juliny, Holíček, Vasko - Polák, Sedláček (36. Jánošík)

Ľubomír Paraska (tréner): „Nie je čo hodnotiť, súper prišiel s úmyslom čo najmenej inkasovať a robil všetko pre to, aby sa čo najmenej hralo. Otázne bolo iba to koľko gólov padne.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 3. kolo:
Považská Bystrica – AS Trenčín 0:2 (0:1)
Góly AS: Prekop 2

AS: J. Škultéty (31. Mihala) - Kopecký (41. Marušinec), Šulek, A. Mizerák - Bulejko - L. Mizerák (41. Jakúbek), Bariš (41. Kolesár), V. Škultéty (41. Petruš) - Prekop (41. Švehla)

Roman Rýdzi (tréner): „Súpera sme predčili vo všetkých herných činnostiach, hralo sa len na jeho polovici. Tento tlak sme však nepotvrdili počtom strelených gólov. Nepremieňanie šancí nás sprevádza už od prvého kola súťaže. Zaujal brankár hostí Kováč, ktorý suverénnym spôsobom ovládal svoje územie pri štandardných situáciách.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 3. kolo:
Považská Bystrica – AS Trenčín 1:3 (1:1)
Góly AS: Štefánik, Čvanda, Rechtorík

AS: Minaroviech - Minárik, Beďatš, Gyurek - Getta, Čvanda, Rechtorík - Štefánik, Gregorovič
Striedali: Vančo, Hodál, Zemanovič, Rezníček, Orság, Blízik, Marcinát, Malovec

Vladimír Cifranič (tréner): „Od začiatku zápasu sme mali hru pod kontrolou a už v 2. min zápasu sme sa ujali vedenia. Súper hru postupne vyrovnal a mal aj ojedinelé šance. V 17. min sme inkasovali po chybe v obrane. V druhom polčase sme boli po celú dobu jednoznačne lepší a vypracovali sme si množstvo šancí, z ktorých sme dve premenili a až do konca zápasu sme mali priebeh pod kontrolou.“

Najbližší program:
Starší dorast (U19): AS Trenčín – Spartak Trnava (12. septembra, 11.00)
Starší dorast (U18): Prievidza – AS Trenčín (13. septembra, 10.00)

Mladší dorast (U17): AS Trenčín – Spartak Trnava (12. septembra, 13.15)
Mladší dorast (U16): Prievidza – AS Trenčín (13. septembra, 12.15)

Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Topoľčany (8. septembra, 15.00)
Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Púchov (11. septembra, 14.00)

Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Topoľčany (8. septembra, 17.00)
Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Púchov (11. septembra, 16.00)

Mladší žiaci (U13): Spartak Trnava – AS Trenčín (12. septembra, 10.00)
Mladší žiaci (U12): Spartak Trnava – AS Trenčín (12. septembra, 11.30)

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...