Hádzaná 13.4.2017

Hádzanárky potrápili favorita ligy Michalovce

Predohrávka 24. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL medzi domácim HK AS Trenčín a hosťujúcim družstvom Iuventa Michaloviec dopadlo podľa očakávania. Iuventa v tejto sezóne ešte neprehrala a svoju dominanciu potvrdila aj pod Čákovým hradom, kde vyhrala 36:25 (17:12).

Úvod zápasu Trenčiankam vyšiel. Síce zahodili pár vyložených šancí, no držali s favoritom krok. V 9. mine po góle Nejedlíkovej bol stav 4:5. Najväčšie problémy robila domácim strelkyňa Perederijová, ktorá najviac zamestnávala obranu nášho tímu. Práve jej zásluhou súper gólovo odskočil. Ani v 20. min však nebol stav stretnutia z pohľadu domáceho družstva príliš nepriaznivý. AS prehrávalo po góle Ušiakovej prijateľným rozdielom piatich gólov. Tento gólový rozdiel vydržal do konca prvého polčasu. Druhý polčas otvorila Erika Rajnohová. V prvých desiatich minútach bola Iuventa stále v päťgólovom vedení. Následne svoj tím oslabila Blažeková, ale Trenčianky dokázali skórovať po presných ranách Rajnohovej a Kostelnej – 15:20. Súper však potvrdzoval postavenie v tabuľke a gólový rozdiel narastal.

Zdena Rajnohová (trénerka AS Trenčín): „Zápas sa mi páčil. Dievčatá musím pochváliť. Ktovie, aký by bol priebeh zápasu, keby sme v úvode premenili dve sedmičky a tri vyložené šance. Nemáme sa za čo hanbiť. Vychádzala nám hra v oslabení, čo bolo dôležité. Dievčatá hrali s nasadením. Iuventa má však celkom iné zloženie tímu a oveľa väčšie skúsenosti. Treba sa triezvo pozerať ale na to, či výkony našich dievčat napredujú, či sa zlepšujú, lebo okrem dvoch skúsených hráčok (Moniky Rajnohovej a Blažekovej) hrajú dorastenky vo veku sedemnásť alebo osemnásť rokov. Podávajú skutočne slušné výkony.“

HK AS Trenčín – Iuventa Michalovce 25:36 (12:17)

AS: Rehušová, Hanzalíková - Minárechová 1, Zemanovičová 1, Mesárošová, Jašková, Kostelná 5, Nejedlíková 3, Ušiaková 4, Blažeková 1, Matejíková, Monika Rajnohová 7, Erika Rajnohová 3/2

Iuventa: Lafuenteová, Medveďová – Černovová 3, Holešová 3, Rebičová 2, Nagyová 4, Habánková 10/5, Schusterová 2, Wollingerová, Bajčiová 3, Perederijová 9

Pokutové hody: 4/2 – 6/5, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 210 divákov

Priebeh: 3:5, 6:12, 10:16, 12:6, 13:19, 18:23, 18:26, 21:29, 25:33