Nemšová 19.4.2016

Domáca remíza Nemšovej proti lídrovi z Veľkého Medera

Náš partnerský klub FKS Nemšová remizoval vo víkendovom zápase jarnej časti aktuálneho ročníka III. ligy (skupina Západ). Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča si pripísali bod na domácom ihrisku proti dovtedajšiemu lídrovi MŠK Thermál Veľký Meder 1:1 (0:1). Nemšová je v tabuľke šiesta so stratou šiestich bodov na špicu tabuľky.

Od úvodných minút mali loptu na svojich kopačkách častejšie domáci. Proti dobre postavenej obrane hostí sa ťažšie presadzovali. V 10. min po chybe Zahustela a centri z pravej strany sa k lopte dostal Mészáros, ktorého strelu na bránkovej čiare kryl Chovan. V 18. min si po centri Jamricha loptu spracoval Cchuang, zozadu do neho vrazil obranca hostí, no píšťalka rozhodkyne zostala nemá. V 23. min spoza šestnástky vystrelil tvrdo Zahustel, Székely jeho pokus kryl. V 27. min sa po zlej prihrávke Holíčka dostal k lopte Kákics, zo šiestich metrov však netrafil priestor brány. V 30. min sa po druhej žltej karte pod sprchy porúčal Udeh. Tento moment domácich hráčov vykoľajil z tempa. Päť minút pred koncom prvej časti sa po rohovom kope presadil nikým nekrytý Szöcs – 0:1.

Do druhého polčasu nastúpila Nemšová s cieľom zvrátiť nepriaznivý priebeh zápasu. Napriek tomu, že ich na ihrisku bolo o jedného menej, držali loptu na kopačkách. Aj napriek menším nepresnostiam v rozohrávke sa snažili o vyrovnanie. Svojou hrou prinútili hostí brániť sa, tí však po zisku lopty podnikali rýchle protiútoky do otvorenej obrany. V 52. min napriahol z 25 m Gagič, Chovan jeho strelu vyrazil na roh. Po hodine hry si za obranu nabehol Bíró, Chovan v páde zachránil svoj tím. V 77. min sa po štandardnej situácii na zadnej žrdi presadil hlavičkou Schiszler – 1:1. Dve minúty pred koncom zápasu po štandardnej situácii domácich z ľavej strany hlavičku Holíčka zastavilo brvno. O minútu na to sa na pravej strane uvoľnil Schiszler, jeho strela z hranice šestnástky nemala patričnú presnosť.

FKS Nemšová – MŠK Thermál Veľký Meder 1:1 (0:1)
Góly: 77. Schiszler – 41. Szöcs
Žlté karty: 15. Udeh, 64. Holíček, 80. Kresánek – 86. Gagič, 87. Tóth
Červená karta: 31. Udeh (Nemšová)
Rozhodovali: Valentová – Birkus, Kukan, 100 divákov

FKS: Chovan – Udeh, Kresánek, Amrich, Jin, Cchuang, Holíček, Schiszler, Kvasnička, Zahustel, Bala

MŠK: Székely – Bališ, Hanzel, Bolega, Szöcs, Baksics, Bíró, Gagič, Mészáros, Tóth, Pisár