A-tím 8.3.2016

Po góloch Scheta, Holúbeka a Bera dôležité víťazstvo v Žiline

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v utorňajšej dohrávke 21. kola Fortuna ligy nad MŠK Žilina 3:2 (2:1). Duel pod Dubňom sa mal pôvodne hrať už minulý týždeň, pre nespôsobilý terén ho však preložili na 8. marca. O góly AS sa postarali Mitchell Schet, Jakub Holúbek a Matúš Bero.
2:3 (1:2)
Žilina
21. kolo, 17:00
MŠK Žilina - AS Trenčín

MŠK Žilina | Mandous – Špalek, Králik, Hučko, Mazáň – Bénes – Hlohovský, Paur, Škvarka (85. Michlík), Letič (74. Puček) – Haskič

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk (79. Lawrence) - Bero (90. Guba), Holúbek – Van Kessel, Maierhofer (71. Kalu), Schet

Góly: 39. Paur, 74. Haskič - 8. Schet, 41. Holúbek, 57. Bero

Žlté karty: 14. Hučko, 20. Hlohovský, 81. Paur, 90. Špalek – 15. Schet, 60. Maierhofer, 81. Madu

Červená karta: 88. Schet (AS Trenčín) po druhej žltej karte

Rozhodovali: Kružliak – Balko, Mókoš

Diváci: 2313

Žilina sa mohla ujať vedenia v 4. min, no Haskič so šancou nenaložil dobre. Krížna strela letela vedľa bránky. O ďalšie štyri minúty poslal Holúbek kolmicu na hranicu šestnástky, Bero loptu posunul voľnému Schetovi, ktorý prekonal medzi troma žrďami stojaceho Mandousa – 1:0. V 17. min mohol zvýšiť Holúbek. V dobrej pozícii však minul. Odpoveďou domácich bola o dve minúty tečovaná strela Bénesa z dvadsať metrov, ktorú však Šemrinec chytil. Žilinčania v druhej časti prvého polčasu boli aktívni a ďalšiu nebezpečnú situáciu musel riešiť po zasekávačke a strele Haskiča dobre chytajúci Šemrinec. V 39. min si Paur počkal na loptu z krídla a poslal ju do siete – 1:1. Vyrovnaný stav však zostal iba dve minúty, pretože protiútok do otvorenej obrany zakončil strelou z druhej vlny Holúbek. O dve minúty sa ešte rútil do šance Bero, na hranici šestnástky ho stiahol Králik, ale penalta a ani priamy kop z toho prekvapujúco neboli.

Druhý polčas sme začali oveľa lepšie. Bero najskôr v 52. min hlavičkoval nad bránku, o štyri minúty netrafil takmer prázdnu bránku, ale v 57. min poslal loptu okolo Mandousa po skvelom uvoľnení Koolwijkom - 3:1. V týchto momentoch sme boli lepším mužstvom. Zahrávali sme niekoľko rohov, ktoré sme však nezužitkovali. Zrazu zahrmelo na opačnej strane. V 74. min si Haskič dobre nabehol na center z pravej strany a hlavou znížil – 2:3. V závere rozhodca vylúčil po druhej žltej karte Scheta a domáci vyvinuli tlak na Šemrincovu bránu. Víťazstvo sme ale udržali.