A-tím 21.1.2015

Po dobrom výkone sme zdolali pražskú Slaviu

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali v druhom zápase na sústredení v českom Nymburku pražskú Slaviu 2:1 (0:0). O oba góly sa postaral Matúš Bero.
1:2 (0:0)
10:00
SK Slavia Praha - AS Trenčín

SK Slavia Praha | Rakovan - Mikula, Latka, Fialka, Švec (46. Červenka) - Deli, Piták - Bazal (46. Mihajlovič), Kenia (88. Prošek), Prošek (76. Bazal) - Škoda

AS Trenčín | Šemrinec (46. Vozár) – Čogley, Kleščík, Rundič (46. Ramón), Madu – Lobotka – Bero, Rabiu (46. Mišák) – Holúbek, Jairo (46. Edmond), Guba

Góly: 52. Kenia – 54. a 78. Bero

Rozhodovali: Váňa – Štěrba, Vaňkát

Divákov: 200

Stretnutie sme začali rozohrávkou zo stredu ihriska a nasledujúcich takmer desať minút sa nám darilo nepožičať súperovi loptu. Aj v ďalšom priebehu stretnutia sme takmer celý čas herne dominovali. Do prvej šance sa ale dostali domáci. Ani jeden z priamych kopov z blízkosti šestnástky si však nenašiel cestu do siete. My sme hrozili najmä po akciách z krídelných priestoroch. V 18. min Holúbekov center našiel Bera, ale gól z toho nebol. O desať minút neskôr sa vrútil do šestnástky aktívny Bero, no v dobrej pozícii zvolil prihrávku na Jaira. Tá po zásahu obrancu nenašla adresáta. Nasledujúci rohový kop hlavičkoval Kleščík tesne vedľa ľavej žrde.

Úvod druhého polčasu nám nevyšiel. V 52. min si nerozumeli Bero so striedajúcim brankárom Vozárom. Ich zaváhanie využil Kenia a pohodlne poslal svoj tím do vedenia. Už o dve minúty bolo vyrovnané. O gól sa postaral Bero po spolupráci s Edmondom. Mladý stredopoliar AS sa dostal za chrbát obrany a strelou od pravej žrde napravil svoje predchádzajúce zaváhanie. V 61. min nacentroval pred bránku Guba. Slavia však dokázala loptu pred nabehnutým Holúbekom odkopnúť na rohový kop. Po zahratí štandardnej situácie prestrelil zblízka Kleščík. V nasledujúcich minútach sa domáci niekoľkokrát dostali pred našu šestnástku, no Vozár gólovú strelu Škodu pod brvno vyrazil nad bránku. V 78. min sa v rohu šestnástky oprel Bero a krížnou strelou poslal AS do vedenia. V závere ešte mohol skórovať Guba, avšak jeho strela letela vedľa pravej žrde.