Aktuality - archiv 31.5.2014

V Banskej Bystrici remízová rozlúčka so sezónou

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 2:2 (0:1)

V poslednom zápase sezóny a s niekoľkými zmenami v základnej zostave sme remizovali v Banskej Bystrici 2:2 (0:1). O naše góly sa postarali Matúš Bero a Moses Simon.

Začiatok zápasu patril zverencom trénera Martina Ševelu. Útoky jeho tímu ťahali po krídlach rýchlonohí Van Kessel so Simonom. V 20. min vyťažil gól zo Simonovej prhrávky Bero, keď strelou spoza šestnástky prekonal Boroša. V 38. min mal druhý gól na kopačke Van Kessel, ale na bránkovej čiare neprekonal gólmana Banskej Bystrice. Domáci mohli vyrovnať v 40. min, ale Faškova strela minula pravú žrď.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci. Už v 47. min tvrdú strelu Ľuptáka vyrazil Šemrinec. V 56. min domáci Rejdovian opečiatkoval brvno hosťujúcej brány a odrazenú loptu poslal Kliment nad. V 65. min zaváhal De Vito, jeho strelu Šemrinec chytil. V 72. min sa Dukla dočkala vyrovnania po Vajdovom zakončení. Dve minúty pred koncom zápasu strhol vedenie na stranu Banskej Bystrice Střihavka. V nadstavenom čase však o deľbe bodov rozhodol Simon.

[youtube]zoO1o66n-IA[/youtube]

Góly: 72. Vajda, 88. Střihavka - 20. Bero, 90.+ Simon

Žlté karty: 23. Vajda, 31. Ľupták, 63. Savić - 71. Čögley

Domáci: Boroš – De Vito, Savič, Nosko, Vajda – Ľupták (78. Balko), Rejdovian, Kliment, Faško (68. Peňaška)– Plavšič, Šovčík (53. Střihavka)

Hostia: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Ramon, Opatovský (71. Mišák) – Baéz - Holúbek, Bero, Simon, Van Kessel (63. Malec) - Jairo

Rozhodovali: Kružliak - Kubačka, Špivak