Zápasy - archiv 6.4.2012

Po druhopolčasovej gólovej smršti víťazstvo nad Nitrou

AS Trenčín – FC Nitra 5:2 (0:1)

Zverenci trénerského tria Guľa - Zimen - Hodál zvíťazili na domácom trávniku nad FC Nitra 5:2 (0:1), keď všetkých päť gólov dosiahli v druhom polčase. Podelili sa o ne Depetris, Peltier, Štefánik, Štyvar a Mazan.

Nitrania začali aktívne. Už v tretej minúte využil zaváhanie našej obrany Soumah a otvoril skóre stretnutia. Po štvrťhodine hry sa tlačil do šance Boszorád, ale neuspel. Prvú strelu na bránu vyslal Salinas až v 21. min, keď priamy kop mieriaci do pravého horného rohu Hroššo vytlačil na roh. V 24. min podržal svoj tím Volešák, ktorý zlikvidoval šancu Harbuľáka. Ten zostal po odrazenej lopte sám pred našim brankárom. Z rýchleho protiútoku mohol vyrovnať Peltier, no v dobre pozícii nevystrelil a ani dobre neprihral na Depetrisa. V 34. min zaujala strela Čögleya z takmer štyridsiatich metrov, ktorú ešte jeden z nitrianskych stopérov tečoval. Hroššo však ťažkú strelu vyrazil. V 39. min bol blízko k vyrovnaniu Depetris, ale Hroššo zachránil. O dve minúty neskôr ten istý hráč mieril hlavou iba do rúk hosťujúceho brankára.

Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu mohol skórovať Kroupa. Volešák však v ťažkej pozícii chytil. Už o chvíľu neskôr prišlo vyrovnanie, keď Depetris na dvakrát skóroval – 1:1. Do vedenia nás mohol poslať Štefánik, ale Salinasovu prihrávku zakončil s malým dôrazom. Už šesť minút po góle Depetrisa potiahol akciu Hlohovský, v pokutovom území našiel Peltiera a ten strelou k žrdi upravil na 2:1. Góly pokračovali v rýchlom slede. V 59. min zacentroval od bránkovej čiary Soumah a voľný Gajdoš vyrovnal – 2:2. Naše ofenzívne snahy však pokračovali. V 68. min vymyslel ďalšiu finálnu prihrávku Hlohovský a Štefánik už nemal problém zakončiť – 3:2. V 77. min mohol vyrovnať Moravčík, ale z desiatich metrov prestrelil. V závere sa nám však podarilo víťazstvo vyšperkovať. V 87. min sa v pokutovom území dostal k lopte striedajúci Štyvar a loptu poslal k žrdi, akoby to bola tá najľahšia vec na svete. V závere nadstaveného času ešte upravil na konečných 5:2 Mazan, ktorý ďalekonosnou strelou z priameho kopu prekvapil brankára Hrošša.

Góly: 48. Depetris, 54. Peltier, 68. Štefánik, 87. Štyvar, 90. Mazan – 3. Soumah, 59. Gajdoš

Žlté karty: 9. Godál, 36. Depetris, 87. Štyvar – 32. Kaspřák, 33. Gajdoš

Domáci: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Radovanovič – Štefánik (80. Mazan), Diaz (32. Čögley), Salinas – Peltier (85. Štyvar), Depetris, Hlohovský

Hostia: Hroššo – Kotora (10. Kaspřák), Murín, Tóth, Harbuľák – Kolár, Šimončič (82. Šimonek), Gajdoš (75. F. Moravčík), Boszorád – Soumah – Kroupa

Rozhodovali: Perašín – Weiss, Poracký