Zápasy - archiv 1.7.2011

Na záver sústredenia prehra so Slováckom

1. FC Slovácko - AS Trenčín 4:1 (2:1)

Prípravný zápas na konci sústredenia v Uherskom Hradišti sa skončil prehrou AS. Zverenci trénera Adriána Guľu prehrali v Kunoviciach s 1. FC Slovácko 1:4 (1:2). Jediný gól z našej strany zaznamenal Jakub Holúbek.

Slovácko vstúpilo do zápasu aktívne, čo nášmu mužstvu spôsobovalo problémy pri rozohrávke. Veľkú šancu Čtvrtníčka hneď v úvode však zmaril v poslednej chvíli Ševela. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnávala a prichádzali aj gólové príležitosti na opačnej strane ihriska. Holúbek potiahol akciu po pravom krídle, Depetris sklepol center na L. Peltiera, ale ten nezvládol tvrdý súboj na hranici pokutového územia. O chvíľu neskôr aktívny Holúbek napriahol a z dvadsiatich metrov zaskočil Filipka, ktorému tvrdá strela prepadla za chrbát. AS sa napriek gólu príliš nedarilo. V 29. min po chybe v rozohrávke vyrovnal Hlúpik a ešte pred odchodom do šatní poslal svoj tím do vedenia Čtvrtníček.

Aj druhý polčas sa hral pod taktovkou domáceho mužstva. V 61. min po brejkovej akcii upravil druhým gólom Hlúpik na 3:1. AS sa dostávalo do šancí iba sporadicky. Za celý druhý polčas stojí za zmienku len technická strela z hranice šestnástky v podaní Horvátha a krížna strela Mazána, ktorú brankár Slovácka vytlačil na roh. V poslednej minúte stretnutia podtrhol zaslúžené víťazstvo domácich po individuálnej akcii Szmek.

Góly: 27. a 61. Hlúpik, 40. Čtvrtníček, 90. Szmek - 17. Holúbek

Domáci: Filipko (46. Matalyha) – Rainberk (46. Jeleček), Trousil, Mezlík (65. Košút), Kubáň (65. Kuncl) – Hlúpik (65. Szmek), Volešák (65. Svízela), Kordula (65. Stránik) , Fujerik (65. Starý) – Čtvrtníček (46. Valenta), Ondřejka (65. Nestorovski)

Hostia: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Ševela (65. Godál), Valla (70. R. Mazáň) - Báez (80. Kyselica) - L. Peltier (P. Mazán), Holúbek (46. Salinas, 75. Lobotka), V. Horváth, Hlohovský (46. Mondek, 65. Ďuriška) - Depetris (65. J. Peltier)

Rozhodovali: Čeháček