Zápasy - archiv 28.5.2011

Napriek smole v rozstrele skvelé štvrté miesto na Copa Amsterdam

O tretie miesto: AS Trenčín – Tottenham Hotspur 0:0, 4:5 na pokutové kopy

AS Trenčín sa stal najväčším prekvapením prestížneho turnaja hráčov do 19 rokov Copa Amsterdam. Stalo sa tak napriek tomu, že tím vedený Adriánom Guľom nedosiahol na medailové priečky. Naše mužstvo obsadilo v základnej skupine druhú priečku za Ajaxom Amsterdam a pred Borussiou Dortmund a Cruzeirom. V semifinále proti Botafogu prišla prehra 0:3 (0:2) a mladých hráčov AS čakal súboj o tretie miesto. Stretnutie proti Tottenham Hotspur sa skončilo remízou 0:0. Po penaltovom rozstrele vyhrali napokon Angličania. Trenčín obsadil konečné štvrté miesto.

Boj o postup do finále sme začali aktívne. Botafogo ale počas celého turnaja hralo pozorne v obrane a semifinále nebolo výnimkou. Brazílčania sa navyše po necelých desiatich minútach hry dostali do vedenia. Už o pár chvíľ neskôr premenilo Botafogo pokutový kop a vytvorilo si rozhodujúci náskok. Šance AS v druhom polčase neprišli napriek snahe a tesne pred záverečným hvizdom padol po chybe obrany AS tretí gól stretnutia.

Stretnutie o tretie miesto malo vyrovnaný priebeh. V drese AS boli nebezpeční najmä Salinas a Mondek. Tesne pred prestávkou našiel Malec v pokutovom území Štefánika, ale jeho strelu brankár Tottenhamu zázračne vyrazil. Na opačnej strane prišla šanca po rohovom kope, no hráč Hotspur mieril vedľa. V druhom polčase bola mierna prevaha na strane zverencov trénera Guľu. Malec mieril hlavou mimo, strelu Salinasa zblokovali obrancovia súpera a ďalšia šanca Maleca rovnako neskončila gólom. Nasledovali strely zo značky pokutového kopu. Po piatich kolách bol stav 4:4, keď Salinas nastrelil žrď a Bajza zlikvidoval jeden z pokusov súpera. Úspešní boli Holúbek, Malec, Pilát a aj brankár Bajza. V šiestej sérii sa postavil k lopte Múdry. Jeho úmysel gólman vystihol a súperov strelec rozhodol.

„Bol to fantastický zážitok. Turnaj mal vynikajúcu úroveň. Pre všetkých to bola veľmi dobrá skúsenosť. Tiež sa nám podarila kvalitná prezentácia nášho klubu,“ povedal tréner Adrián Guľa a dodal: „S každým súperom sme odohrali otvorenú partiu. V kolektívnej práci s loptou sme dokázali v niektorých momentoch dominovať, čo je veľké pozitívum. Plusom bola aj súčinnosť formácií. Kondične ani rýchlostne sme nemali problém. Možno v individuálnej technike sme trochu zaostali, ale len v porovnaní s dvojicou finalistov (Botafogo, Ajax). Získali sme veľa pozitívnych podnetov do budúcnosti.“

Semifinále:
AS Trenčín – Botafogo FR 0:3 (0:2)
Zostava AS: Bajza – Pilát, Szabó (42. Puček), Múdry, Holúbek – Ďuriška, Salinas, Štefánik – Mondek, Malec, Lobotka (48. Morong)

O tretie miesto:
AS Trenčín – Tottenham Hotspur 0:0, 4:5 na pok. kopy
Zostava AS: Bajza – Pilát, Szabó, Múdry, Holúbek – Ďuriška (33. Lobotka), Salinas, Kyselica - Štefánik (46. Morong), Malec, Mondek